ΕΠΣ Θράκης: Κλήρωση Play Off και Play Out Α΄Κατηγορίας - paratiritis-news

ΕΠΣ Θράκης: Κλήρωση Play Off και Play Out Α΄Κατηγορίας

05.04.2017 07:44

Κώστας Αβραμίδης

Μεγάλο ντέρμπι στην πρεμιέρα των Play Off

Δείτε περισσότερα στο: http://www.paratiritis-news.gr/

Πραγματοποιήθηκε στην Τετάρτη στα γραφεία της ΕΠΣ Θράκης η κλήρωση των Play Off και Play Out της Α΄ερασιτεχνικής κατηγορίας που θα αναδείξουν ποια ομάδα θα ανέβει στην Γ΄Εθνική κατηγορία και ποια θα υποβιβαστεί στην Β΄ ερασιτεχνική .

Η κλήρωση των Play Off έβγαλε ντέρμπι για την πρώτη αγωνιστική με την  Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου να υποδέχεται τον  Μέγα Αλέξανδρο Ιάσμου , η Ελπίδα Σαπών θα παίξει  με τον Ορφέα Ξυλαγανής ενώ ο ΠΑΟΚ Κοσμίου θα αγωνιστεί  με την  Δόξα Γρατινής.

Η ομάδα της Ξυλαγανής με επίσημο έγγραφο που έστειλε ζήτησε    η πρώτη αγωνιστική των Play Off  να πραγματοποιηθεί  το ερχόμενο Σάββατο στις 8 Απριλίου,   κάτι που έγινε αποδεκτό   από τις υπόλοιπες  ομάδες.
Η ώρα διεξαγωγής των αγώνων μέχρι και τις 23 Απριλίου θα είναι στις 16:30 και μετά τις 26 Απριλίου στις 17:00.

Ο πρόεδρος του Ορφέας Ξυλαγανής  κ.Βαγγέλης Βαρνιτσιώτης πρότεινε τα Play Off να ολοκληρωθούν μία εβδομάδα αργότερα από το προγραμματισμένο, δηλαδή στις 3 Ιουνίου για να αγωνιστούν οι ομάδες λιγότερες Τετάρτες.
Μία πρόταση που έγινε αποδεκτή από όλους τις παρευρισκόμενες ομάδες.
 
Σε ότι αφορά την πρώτη αγωνιστική των Play Out θα αγωνιστούν  ο Σπάρτακας Αγίων Θεοδώρων με την Δόξα Σώστη και ο Αστέρας Αιγείρου με τον Ορφέας Στρύμης.
Ρεπό θα έχει ο Ηρακλής Σαπών.
Μετά από αίτημα που έγινε δεκτό, όλων των παρευρισκόμενων ομάδων που αγωνίζονται στα Play Out η πρώτη αγωνιστική θα πραγματοποιηθεί σήμερα Πέμπτη 5/4 και η δεύτερη αγωνιστική μετά τις γιορτές .
 
Κατά την διάρκεια της  κλήρωσης ο εκπρόσωπος της Δόξας Νέου Σιδηροχωρίου  κ.Πόλυς Κατσιαούνης πρότεινε με κάποιο τρόπο  να πριμοδοτούνται (ή να δίνονται κάποια δώρα όπως διαιτησίες ή υλικό) και οι ομάδες που θα καταλάβουν την 2η και 3η θέση στα Play Off ώστε να υπάρχει κίνητρο σε όλες όσες  συμμετέχουν σε αυτά.
 
Στο τέλος της κλήρωσης ο κ. Νίκος Μανάκας πρόεδρος ορισμού διαιτητών της ΕΠΣ Θράκης, απευθυνόμενος προς τους εκπροσώπους των ομάδων τόνισε πως η δύναμη των διαιτητών είναι 10 και ζήτησε την επιείκεια τους και να μην υπάρχουν παράπονα και ακραίες αντιδράσεις.   
 
Αναλυτικά το πρόγραμμα του πρώτου γύρου των Play Off
1η Αγωνιστική
Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου - Μέγας Αλέξανδρος Ιάσμου
Ελπίδα Σαπών - Ορφέας Ξυλαγανής
ΠΑΟΚ Κοσμίου - Δόξα Γρατινής
 
2η Αγωνιστική
Μέγας Αλέξανδρος Ιάσμου - Ελπίδα Σαπών
Δόξα Γρατινής - Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου
Ορφέας Ξυλαγανής - ΠΑΟΚ Κοσμίου
 
3η Αγωνιστική
Μέγας Αλέξανδρος Ιάσμου - Δόξα Γρατινής
Ορφέας Ξυλαγανής - Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου
Ελπίδα Σαπών –ΠΑΟΚ Κοσμίου
 
4η Αγωνιστική
Δόξα Γρατινής - Ορφέας Ξυλαγανής
Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου - Ελπίδα Σαπών
ΠΑΟΚ Κοσμίου - Μέγας Αλέξανδρος Ιάσμου
 
5η Αγωνιστική
Ορφέας Ξυλαγανής - Μέγας Αλέξανδρος Ιάσμου
Ελπίδα Σαπών - Δόξα Γρατινής
ΠΑΟΚ Κοσμίου - Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου
 
Η Βαθμολογία των Play Off
1. Μέγας Αλέξανδρος Ιάσμου 21
2. Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου 18
3. ΠΑΟΚ Κοσμίου 17 
4. Ελπίδα Σαπών 15
5. Ορφέας Ξυλαγανής 12
6. Δόξα Γρατινής 11
 
 
Αναλυτικά το πρόγραμμα του πρώτου γύρου των Play Out
 
1η Αγωνιστική
Σπάρτακος Αγίων Θεοδώρων-Δόξα Σώστη
Αστέρας Αιγείρου-Ορφέας Στρύμης
Ρεπό: Ηρακλής Σαπών
 
2η Αγωνιστική
Δόξα Σώστη-Αστέρας Αιγείρου
Ηρακλής Σαπών-Σπάρτακος Αγίων Θεοδώρων
Ρεπό Ορφέας Στρύμης
 
3η Αγωνιστική
Δόξα Σώστη-Ηρακλής Σαπών
Ορφέας Στρύμης-Σπάρτακος Αγίων Θεοδώρων
Ρεπό : Αστέρας Αιγείρου
 
4η Αγωνιστική
Ηρακλής Σαπών-Ορφέας Στρύμης
Σπάρτακος Αγίων Θεοδώρων- Αστέρας Αιγείρου
Ρεπό: Δόξα Σώστη
 
5η Αγωνιστική
Ορφέας Στρύμης-Δόξα Σώστη
Αστέρας Αιγείρου-Ηρακλής Σαπών
Ρεπό: Σπάρτακος Αγίων Θεοδώρων
 
H Βαθμολογία
7. Σπάρτακος Αγίων Θεοδώρων 14
8. Αστέρας Αιγείρου 8
9. Δόξα Σώστη 7
10. Ορφέας Στρύμης 6
11. Ηρακλής Σαπών 2
12. Ένωση Ασωμάτων (αποχώρησε)

ΓΝΩΜΕΣ

DUTH CORNER

Magazine