Συνέχισαν με νίκες Σιδηροχώρι και Ίασμος, νίκη - χρυσάφι στο φινάλε για τον Σπάρτακο!

13.04.2019 22:29

Βασίλης Μανδράου

Τα αποτελέσματα και η βαθμολογία σε πλέι οφ και πλέι άουτ

Δείτε περισσότερα στο: http://www.paratiritis-news.gr/

Συνεχίστηκε σήμερα το απόγευμα η αγωνιστική δράση σε πλέι οφ και πλέι άουτ με την 3η αγωνιστική των μίνι πρωταθλημάτων, η οποία ολοκληρώθηκε με απολογισμό 10 τέρματα, τρείς νίκες γηπεδούχων, δύο ισοπαλίες και μία νίκη φιλοξενούμενης ομάδας.
 
Για τα πλέι οφ, ο Μέγας Αλέξανδρος Ιάσμου πήρε έστω και δύσκολα τη νίκη στην "Καλλιπάτειρα" επί της Ελπίδας Σαπών με 0-1 χάρη σε τέρμα του Βασίλη Αντωνιάδη στο 62ο λεπτό της αναμέτρησης.
 
Με νίκη συνέχισε ωστόσο και η Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου, η οποία δεν δυσκολεύτηκε απέναντι στην Αναγέννηση Παγουρίων και με χατ τρικ του Κόσιη επικράτησε με 3-1 παίρνοντας έτσι το τρίποντο που την κρατάει στο -3 από την κορυφή.
 
Ισόπαλοι με σκορ 1-1 αναδείχθηκαν Πανθρακικός και Δόξα Σώστη με τους γηπεδούχους να ανοίγουν το σκορ στο 83΄με "δράστη" τον Ζήκο, όμως τέσσερα λεπτά αργότερα η ομάδα του κ.Δανίδη κέρδισε πέναλτι με τον Ανδρίκου να ευστοχεί από τα έντεκα βήματα κάνοντας το 1-1.
 
Για τα πλέι άουτ η Δόξα Γρατινής επικράτησε με 2-0 της Βιστωνίδας Κοπτερού, ενώ τεράστιας σημασίας νίκη πήρε ο Σπάρτακος με 1-0 χάρη σε τέρμα του Χαϊνάκη στο 92ο λεπτό.
 
Τέλος χωρίς τέρματα έληξε η αναμέτρηση ανάμεσα στον Ορφέα Στρύμης και τον Ορφέα Ξυλαγανής.
 
Τα αποτελέσματα:
Ελπίδα Σαπών -Μέγας Αλέξανδρος Ιάσμου 0-1 (62′ Αντωνιάδης) 
Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου-Αναγέννηση Παγουρίων 3-1 (3′ Κόσιης, 10΄Κόσιης 18 Κόσιης – 65′ Μούλιος) 
Πανθρακικός – Δόξα Σώστη 1-1 (83′ Ζήκος – 87′ πεν. Ανδρίκου) 
 
Η βαθμολογία των πλέι οφ:
1.Μέγας Αλέξανδρος Ιάσμου 30 (7-0) 
2.Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου 27 (6-1) 
3. Πανθρακικός 19 (6-4)  
4. Ελπίδα Σαπών 15 (2-2)  
5. Δόξα Σώστη 14 (1-7) 
6. Αναγεννηση Παγουρίων 10 (2-9)
 
Τα αποτελέσματα:
Δόξα Γρατινής – Βιστωνίδα Κοπτερού 2-0 (20′ Παπαχρόνης, 35′ Νεαζή Αλή) 
Σπάρτακος Αγίων Θεοδώρων-Δόξα Προσκυνητών 1-0 (92 Χαϊνάκης) 
Ορφέας Στρύμης – Ορφέας Ξυλαγανής 0-0 
 
Η βαθμολογία των πλέι άουτ:
7.Δόξα Γρατινής 16 (9-1) 
8. Βιστωνίδα Κοπτερού 12 (3-4) 
9. Σπάρτακος Αγίων Θεοδώρων 12 (4-6)  
10. Ορφέας Ξυλαγανής 7 (3-5) 
11.Δόξα Προσκυνητών 6 (0-1) 
12.Ορφέας Στρύμης 5 (1-3)

ΓΝΩΜΕΣ

DUTH CORNER

Magazine