Η σύνθεση του νέου δημοτικού συμβουλίου Κομοτηνής

06.06.2019 10:47

Ρεπορτάζ: Ν.Β.-Χ.Λ.-Β.Σ.-Κ.Μ.

Ποιοι εκλέγονται από το σύνολο των δημοτικών παρατάξεων και τα αναλυτικά αποτελέσματα της σταυροδοσίας

Δείτε περισσότερα στο: http://www.paratiritis-news.gr/

Μετά από μία πρωτοφανή καθυστέρηση, η οποία οφειλόταν κατά κύριο λόγο στις τετραπλές κάλπες που στήθηκαν, αλλά και στην προτεραιότητα των αποτελεσμάτων των ευρωεκλογών έναντι της «μάχης» του σταυρού σε Περιφέρειες και Δήμους, το Πρωτοδικείο Ροδόπη ανακοίνωσε χθες, Πέμπτη 5 Ιουνίου, τα αποτελέσματα της σταυροδοσίας στους υποψηφίους των συνδυασμών όλων των δήμων του νομού Ροδόπης.
 
Τα άτυπα αποτελέσματα των προηγούμενων ημερών, μπορεί να «πρόδωσαν» τα ονόματα εκείνων που θα αποτελέσουν το επόμενο δημοτικό συμβούλιο του Δήμου Κομοτηνής, αυτό δεν σημαίνει όμως πως η τελική σταυροδοσία δεν έφερε ανακατατάξεις στο τελικό σχήμα.
 
Σύμφωνα με τα αποτελέσματα του πρώτου γύρου των αυτοδιοικητικών εκλογών, όπως αυτά αναδείχθηκαν από την κάλπη της 26ης Μαΐου, η πρωτεύσασα παράταξη στον Δήμο Κομοτηνής «Κοινωνία Πολιτών» καταλαμβάνει 18 έδρες, έναντι 13 της δεύτερης σε ψήφους «Σύμπραξη Προοπτικής», από 3 για τις δημοτικές παρατάξεις «ΠΟΛΗ-τική Ανατροπή», «Σπάρτακος» και «Ξε-κίνημα για την Πόλη», και 1 έδρα για την Λαϊκή Συσπείρωση που εκλέγει τον επικεφαλής της κ. Γιάννη Λεβέντη. 

Η σύνθεση του νέου δημοτικού συμβουλίου 

Αναλυτικότερα όμως και σύμφωνα με τα επίσημα αποτελέσματα του Πρωτοδικείου Ροδόπης η σύνθεση του επόμενου δημοτικού συμβουλίου της Κομοτηνής θα έχει ως εξής:
 
Την «Κοινωνία Πολιτών»  θα εκπροσωπήσουν το σύνολο των ήδη υφιστάμενων δημοτικών συμβούλων της, πλην της προέδρου της «Καραθεοδωρή Α.Ε.» κ. Σιμπέλ Μουσταφά Ογλού, οι οποία δεν πέτυχε την επανεκλογή της.
Συγκεκριμένα τις 18 συνολικά έδρες του δημοτικού συμβουλίου καταλαμβάνουν με σειρά ψήφων οι κ.κ. Δημήτρης Καρασταύρου και Γιάννης Κυριαζίδης, στις τοπικές κοινότητες Αιγείρου και Νέου Σιδηροχωρίου αντίστοιχα, ενώ από τον κορμό της Κομοτηνής την επανεκλογή τους πέτυχαν οι κ.κ. Νίκος Σωτηρακόπουλος, Νατάσα Λιβεριάδου, Ισμαήλ Λεβέντ, Θέμης Τζενετίδης, Δημήτρης Πολιτειάδης, Κλεοπάτρα Στογιαννίδου, Στράτος Τσακιρίδης, Χρήστος Νάκος και Κίμωνας Λεχούδης, Μεχμέτ Μεσούτ, Κιοσέ Εριτζάν, Νότης Χαραλαμπίδης, Μολλά Ισά Ριτβάν, Εμρέ Αχμέτ, Αθανάσιος Λάπατας και ο Γιάννης Μουρτίδης.
 
Όσον αφορά στην παράταξη της μείζονος αντιπολίτευσης «Σύμπραξη Προοπτικής» από τις συνολικά 13 έδρες, πλέον του επικεφαλής και υποψηφίου δημάρχου Αντώνη Γραβάνη, οι υπόλοιπες 12 έδρες θα  καταληφθούν από τους κ.κ. Γιώργο Θεοχαρίδη και Θεόδωρο Μανίτσα, στις τοπικές κοινότητες Αιγείρου και Νέου Σιδηροχωρίου αντίστοιχα, ενώ στον κορμό της Κομοτηνής από τους κ.κ. Ανέστη Βαφειάδη, Νίκο Παπακωνσταντίνου, Κωνσταντίνο Μάινα, Αθηνά Ναβροζίδου, Χασάν Χασάν, Βαγγέλη Λαφτσή, Κρυσταλλένια Κουτσογιάννη – Κρόκου, Αμέτ Ριτβάν Μολλά Χουσείν, Βασίλη Αμπαρτζίδη και Δήμητρα Τσιμπιρίδου.
 
Η κ. Ελένη Λαφτσή, ως επικεφαλής της «ΠΟΛΗ-τικής Ανατροπής» θα βρίσκεται εκ νέου σε θέση αντιπολίτευσης στον Δήμο Κομοτηνής, έχοντας στο πλευρό της τους κ.κ. Ανέστης  Στρατιάδης και Τουργάι Χασάν, ενώ ο επικεφαλής του «Σπάρτακου» κ. Κώστας Καραϊσκος  θα έχει αντίστοιχα στο πλευρό του τους κ.κ. Κοσμά Καραϊσκο και Γιώργο Ζαφειρίδη.
 
Η επιστροφή του κ. Τάσου Βαβατσικλή, επικεφαλής της παράταξης «Ξε- κίνημα για την Πόλη» θα συνοδευτεί με την παρουσία άλλων δύο υποψηφίων συμβούλων που πέτυχαν την εκλογή τους ήτοι των κ.κ. Πέτρου Ζωγράφου και Κωνσταντίνου Κιορπέογλου, ενώ την «Λαϊκή Συσπείρωση» θα εκπροσωπεί ο επικεφαλής της κ. Γιάννης Λεβέντης. 

Οι ψήφοι των παρατάξεων την Α’ Κυριακή 

Σε σύνολο εγγεγραμμένων 55.570 ψηφοφόρων, το εκλογικό τους δικαίωμα στον Δήμο Κομοτηνής άσκησαν μόλις οι 29.917, με το ποσοστό των έγκυρων ψηφοδελτίων να ανέρχεται στις 27.785.
 
Σύμφωνα με αυτά το αποτέλεσμα της κάλπης έχει ως εξής:
  1. Κοινωνία Πολιτών: 12.298 ψήφους
  2. Σύμπραξη Προοπτικής: 8.877 ψήφους
  3. Σπάρτακος: 1999 ψήφους
  4. ΠΟΛΗ-τική Ανατροπή: 1995 ψήφους
  5. Ξε-Κίνημα για την πόλη: 1730 ψήφους
  6. Λαϊκή Συσπείρωση Κομοτηνής: 886 ψήφους 

Οι ψήφοι των παρατάξεων την Β’ Κυριακή 

Σε σύνολο εγγεγραμμένων 55.570 ψηφοφόρων, το εκλογικό τους δικαίωμα στον Δήμο Κομοτηνής άσκησαν μόλις οι 23.723, με το ποσοστό των έγκυρων ψηφοδελτίων να ανέρχεται στις 22.461. 
  1. Κοινωνία Πολιτών 13.252 ψήφους
  2. Σύμπραξη Προοπτικής 9.209 ψήφους 

Η αναλυτική σταυροδοσία των υποψηφίων 

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της σταυροδοσίας ανά δημοτική παράταξη έχει ως εξής: 

«Κοινωνία Πολιτών» - επικεφαλής: Γιάννης Γκαράνης 

Τοπική Ενότητα Αιγείρου
  1. Δημήτρης Καρασταύρου 2109
  2. Κιασήφ Τουργκάι 854 
Τοπική Ενότητα Κομοτηνής
  1. Νίκος Σωτηρακόπουλος  1384
  2. Νατάσα Λιβεριάδου 1301
  3. Λεβέντ Ισμαήλ 1235
  4. Παρθένιος (Θέμης) Τζενετίδης 1050
  5. Δημήτρης Πολιτειάδης 1026
  6. Κλεοπάτρα Στογιαννίδου 952
  7. Στράτος Τσακιρίδης 915
  8. Χρήστος Νάκος 847
  9. Κίμων Λεχούδης 845
  10. Μεχμέτ Μεσούτ 843
  11. Κιοσέ Εριτζάν 841
  12. Νότης Χαραλαμπίδης 731
  13. Μολλά Ισά Ριτβάν 729
  14. Αχμέτ Εμρέ 727
  15. Αθανάσιος Λάπατας 722
  16. Γιάννης Μουρτίδης 671
  17. Γιώργος Λαζαρίδης 652
  18. Ελένη Καρακαξίδου 651
  19. Αναστάσιος Παπαδόπουλος 609
  20. Μαρία Πετεινάκη 559
  21. Αθανάσιος Ρούσης 544
  22. Σιμπέλ Μουσταφά Ογλού 527
  23. Αγησίλαος Βεσεξίδης 518
  24. Αρήφ Χασάν Κασικτσή 475
  25. Βαγγέλης Καρακύργιος 419
  26. Καντές Βασίλης 414
  27. Έλπη Μπλεκάτση 366
  28. Αρχοντούλα Καραγεωργίου-Μαλούση 359
  29. Σεμήχ Μουσταφά 337
  30. Ειρήνη Χρυσοστομίδου 285
  31. ΣΙβρίδου Χαριτωμένη 284
  32. Βιλντάν Γιουσούφ 277
  33. Γεώργιος Κυρίδης 277
  34. Νίκος Γιασάρης 275
  35. Κυριακή Γκαϊντατζή 258
  36. Άννα Ξενοδοχίδου 250
  37. Ζεϊρά Ταλήπ 240
  38. Γιώργος Κουκαλιώτης 203
  39. Ιωάννης Δημόπουλος 196
  40. Ταχσίν Αρήφ 172
  41. Ελένη Πετούση 163
  42. Θεοδώρα (Ρίτσα) Κώτσου 146
  43. Γιαννούλα Γεωργούδη 144
  44. Κλεοπάτρα Τσίπη 138
  45. Φαντιλέ Χουσεϊν 117
  46. Χριστίνα Κωνσταντινίδου 104
  47. Ουρανία Ματσούκα 101
  48. Δέσποινα Χατζημάνου 96
  49. Αντναάν Αμέτ 80
  50. Χουσεϊν Σαδίκ 80
  51. Άγγελος Τσολακίδης 66
  52. Λιουντμήλα Βερτίκοβα 58
  53. Όλγα Χρυσίδου 37
  54. Λία Μπαγκίροβα 7 
Τοπική Ενότητα Νέου Σιδηροχωρίου
  1. Ιωάννης Κυριαζής 1752
  2. Αμέτ Χασάν  908 

«Σύμπραξη Προοπτικής»- επικεφαλής: Αντώνης Γραβάνης 

Tοπική Ενότητα Αιγείρου 
  1. Γεώργιος Θεοχαρίδης 884
  2. Θεόδωρος Γκαντής 782
  3. Χασάν Αϊτσάν 543 
Τοπική Ενότητα Κομοτηνής 
  1. Ανέστης Βαφειάδης 962
  2. Νίκος Παπακωνσταντίνου 921
  3. Κωνσταντίνος  Μάινας 872
  4. Αθηνά Ναβροζίδου 781
  5. Χασάν Χασάν 644
  6. Ευάγγελος Λαφτσής 634
  7. Κρυσταλλένια Κουτσογιάννη-Κρόκου 606
  8. Αμέτ Ριτβάν Μολλά Χουσεΐν  604
  9. Βασίλης Αμπαρτζίδης 590 
  1. Δήμητρα Τσιμπιρίδου 553
  2. Μαρία Χατζοπούλου 523
  3. Ερτζάν Αμέτ 487
  4. Μεσούτ Χασάν 478
  5. Δημήτρης Ξενάκης 451
  6. Ελένη Ορτακτσίδου-Μάρτσα  442
  7. Κυριάκος Γκάζος 435
  8. Χαλήλ Τεφήκ Χακάν 399
  9. Γιώργος Κεπελής 384
  10. Φώτης Μελέγκος 361
  11. Μεμέτ Μεμέτ 357
  12. Μαρία Παπαγεωργίου 354
  13. Δημήτρης Καραγκιόζης 339
  14. Ειρήνη Καλογιαννίδου-Μαυροματίδου 271
  15. Νιχάτ Χουσεϊν 267
  16. Περβίν Ιλιάζ 256
  17. Γιώργος Δούκας 255
  18. Αλή Ογλού Αλή 247
  19. Δήμητρα Μπαμπασίδου-Δεληδήμου 238
  20. Ιωάννης Καρβουνιάρης 231
  21. Αναστάσιος Μπόμπολας 225
  22. Δέσποινα Γεωργιάδου  217
  23. Μπουρτσή Χασάν  216
  24. Ιμπράμ Ρασήμ Χαλήλ  193
  25. Γκιουρχάν Τσολάκ 191
  26. Καλλιόπη Γρηγοροπούλου 187
  27. Κική Πασχαλίδου 186
  28. Παναγιώτης Τσολάκης 179
  29. Ελένη Χατζή 179
  30. Σουσάνα  Καταροπούλου 170
  31. Αλεξάνδρα Κεσίδου 140
  32. Ουγούρ Χασάν 122
  33. Γεώργιος Πάκος 99
  34. Χουσεϊν Τζαήτ 98
  35. Γιώργος Τοντινίδης 83
  36. Ευμορφία Δεμίρη 81
  37. Αργυρούλα Μπαλαμπάνη 77
  38. Σελμά Χαλήλ 66
  39. Οκτάη Αλή 59
  40. Παρθένα Φιλιππίδου 50
  41. Εμινέ Ταχσίν 45
  42. Κυριακή Σιμιονίδου 25
  43. Τουλάι Ογλού Χασάν 18 
Τοπική Ενότητα Σιδηροχωρίου 
  1. Θεόδωρος Μανίτσας 797
  2. Ιωάννης Βασιλειάδης 662
  3. Ζαφέρ Βεϊσάλ 615

«ΠΟΛΗ-τική Ανατροπή» - επικεφαλής: Ελένη Λαφτσή 

Τοπική Ενότητα Αιγείρου
 
1.Κωνσταντίνος Τσατσαρίδης  181
2. Δημήτριος Γρηγοριάδης 132
3. Δημήτριος Μανωλόπουλος 42
 
Τοπική Ενότητα Κομοτηνής
 
4.Ανέστης  Στρατιάδης 254
5.Τουργάι Χασάν 177
6. Γεώργιος Λουτατίδης 168
7. Αγγελική Κουγιουμτζόγλου 143
8. Κυριακούλα Κιόρογλου-Ιωαννίδου 126
9. Δημήτριος Ζάχος 124
10. Δημοσθένης Φαρμάκης 108
11. Χασάν Χασάν 94
12. Γαρυφαλλιά Αθανασίου 91
13. Εκρέμ Χασάν 84
14. Χαράλαμπος Μαυρόπουλος 82
15. Μαρία Χριστίνα Σπηλιώτη 73
16. Καλλιόπη Αμαξοπούλου 68
17. Φατμέ Αχμετζίκ Μεμέτ 64
18. Κωνσταντίνος Τοτοκώτσης 62
19. Κιαμήλ Σιτζάκ Εμίν 60
20. Σοφία Λιονάκη 59
21. Παναγιώτης Μιχαηλίδης 59
22. Άρτεμις Συλιβού 58
23. Μαριάννα Κηπουρού 55
24. Φερρού Καλήν Σαλή 54
25. Χαρούλα- Χαραλαμπiα Βρη 53
26. Ντιντσέρ Μεμέτ 52
27. Κωνσταντίνος Γιαγατσινός 49
28. Κωνσταντίνος Μιχαηλίδης 45
29. Γιοκχάν Ισμαήλ 43
30. Στολίνα Πέτκου 43
31. Κερασούλα Διαλεκτάκη 40
32. Χαλήλ Χαλήλ 40
33. Δημήτρης Βέτης 39
34. Ελένη Κοζίδου 39
35. Γεώργιος Μάντσαρης 38
36. Σταυρούλα Μάρκου-Τζατζανά 38
37. Δημήτρης Γιακουμής 37
38. Δημήτρης Δημητριάδης 36
39. Χρήστος Αντωνίου 34
40. Ντοβάν Μουμίν
41. Γρηγόρης Αραμπατζής 33
42. Μουχαρέμ Γιακούπ 32
43. Ευφροσύνη Καραγιαννίδου 29
44. Ντικρανούχη Κουγιουμτζιάν 28
45. Λόλα Παιδαράκη-Ιναγκάμοβα 27
46. Αμέτ Σακήρ 24
47. Συρματούλα Τσαρέκα 23
48. Καλλιόπη Ηλιάδου 22
49. Νεντίμ Σαϊτ 22
50. Ιμπραχήμ Ισμαήλ Σαδίκ 22
51. Ευστράτιος Τογκαλίδης 22
52. Μαραντών Αρζουμανίδης 19
53. Εμίν Μπουλμπούλ 16
54. Παρθένα Χατζίδου 16
55. Ευτυχία Παρσαλίδη 13
56. Μαρίνα Τσαρμαντίδου 13
57. Νικολέτα Χάιτα 12
58. Ευαγγελία Δανιήλ 11
Τοπική Ενότητα Νέου Σιδηροχωρίου
59. Παναγιώτης Γιαγκανίδης 145
60. Μεμέτ Μεμέτ 70
61. Φεήζ Μολλά Ντελή 24
 
Τοπική Ενότητα Νέου Σιδηροχωρίου
 
59. Παναγιώτης Πανγκανίδης 117
60. Μεμέτ Μεμέτ 58
61. Φεΐζ Ντελή Μολά 19  

«Σπάρτακος» - επικεφαλής: Κώστας Καραΐσκος 

Τοπική Ενότητα Αιγείρου 
  1. Παναγιώτης Βγένας 215
  2. Δημήτρης Κοτσίλας 146 
Τοπική Ενότητα Κομοτηνής 
  1. Κοσμάς Καραϊσκος 490
  2. Γιώργος Ζαφειρίδης 194
  3. Δημήτρης Φωλιάς 191
  4. Πάρις Καλοδημίδης 189
  5. Γιώργος Πάφης 184
  6. Παναγιώτης Καρακολίδης 177
  7. Ευθυμία Καραπούλη 175
  8. Δημήτρης Αμανατίδης 148
  9. Δημήτρης Αλεξανδρίδης 125
  10. Αναστάσιος Μιχόπουλος 106
  11. Κωνσταντίνος Παύλου 94
  12. Ευαγγελία Ζεμπεκίδου 92
  13. Θωμάς Σταυρίδης 81
  14. Λαμπρινή Κοτσίλα 80
  15. Δημήτρης Κασάπης 78
  16. Χρήστος Σερμπέζης 78
  17. Αθηνά Πετροπούλου 77
  18. Χρυσάφης Κολιντζαρίδης 69
  19. Αναστασία Γεωργαντά 64
  20. Γεώργιος Εφετζής 61
  21. Δημήτρης Καρακύριος 61
  22. Γεωργία Δάγκα 60
  23. Παρασκευή Μάλλιου 58
  24. Σπύρος Σπυριδωνίδης 53
  25. Αντιγόνη Αραμπατζή 52
  26. Νικόλαος Καρχαδάκης 52
  27. Δημήτρης Βασιλάκης 49
  28. Γεώργιος Κελέσης 38
  29. Γιώργος Καρακιουλάχης 36
  30. Σμαρώ Δημαρά 33
  31. Μουράτ Σωτηρίου 33
  32. Μαργαρίτης Αλτσατζής   32
  33. Μαργαρίτα Ρωσσίδου 26
  34. Αργύρη Κακαζάνη 25
  35. Χρυσάνθη Ξάνθου 24
  36. Ελένη Εφετζή 23
  37. Άρης Γκρατσιάνο Χαλδογερίδης 23
  38. Κρίστο Σκέντο 22
  39. Μπιρόλ Ναζήφ 21
  40. Ανδρονίκη Ψαλτοπούλου 19
  41. Μαγδαληνή Μιχαηλίδου 18
  42. Σιακήρ Μεχμέτ 13
  43. Ελισάβετ Παρλάκ 13
  44. Μαρίνα Κασιρίδου 12
  45. Ευδοκία Μητσοπούλου 12
  46. Ινγκά Φωτιάδου 11
  47. Μιχαήλ Κασιρίδης 10
  48. Ξενιάδη Κιλινκαρίδου 9
  49. Αχμέτ Μεργιέμ 7
  50. Καδριέ Χαμήτ 6
  51. Υρκιέ Σοφτά 5
  52. Οσμάν Τζανσού 3
  53. Ορχάν Χουσεΐν 3 
Τοπική Ενότητα Νέου Σιδηροχωρίου 
  1. Αγγελική Μπαζατζή 237
  2. Μαρίνα Ρωσίδου 44 

«Ξε-Κίνημα για την Πόλη» - επικεφαλής: Τάσος Βαβατσικλής 

Τοπική Ενότητα Αιγείρου 
  1. Ευριπίδης Κούκος 91
  2. Φιλοποίμην Ανδρεάδης  90 
Τοπική Ενότητα Κομοτηνής 
  1. Πέτρος Ζωγράφου 260
  2. Κιορπέογλου Κωνσταντίνος 190
  3. Ξάνθος Κώστογλου 172
  4. Μεχμέτ Ισμαήλ 170
  5. Ευάγγελος Αλεξόπουλος 145
  6. Καλούδης Καλουδόπουλος 135
  7. Ρετζέπ Μαχμούτ 116
  8. Ευγενία Νικολαϊδου 112
  9. Τζεμήλ Ρεσέτ 109
  10. Κωνσταντίνος Κρόκος 104
  11. Σταύρος Ρουμπίδης  92
  12. Αθανάσιος Τσαλίκης 88
  13. Αθανάσιος Κλωνίδης 86
  14. Σπύρος Μποζατζίδης 86
  15. Αβραάμ (Μάκης) Σαλασίδης  85
  16. Αθανάσιος Δανίδης 69
  17. Μαρία Παπαδοπούλου  65
  18. Σοφία Τσιτηρίδου           64
  19. Νικόλαος Νικολαϊδης  61
  20. Σταματούλα Ιωαννίδου                57
  21. Σταματία Σκαρλατίδου 50
  22. Μαρία Γεωργιάδου 47
  23. Αναστασία Ξενοδοχίδου 45
  24. Χριστόφορος Τσιρωνίδης 45
  25. Ελένη Παπαναστασίου 40
  26. Μαρία Ξενοδοχίδου 37
  27. Ουρανία Πουφίνα 37
  28. Αρήφ Χασάν  36
  29. Κιαζήμ Κάπα Μουσταφά 36
  30. Μουρχάν Μπάλιογλου 34
  31. Ελένη Κικίδη 32
  32. Αντωνία Καρδιμάκη 31
  33. Γεώργιος Κυριακού 31
  34. Παναγιώτης Τσοχλιάς 31
  35. Αθηνά Χαριτίδου 25
  36. Αθανασία Αρσενίου 24
  37. Αποστολίνα Τσίρου 24
  38. Φαχρεντίν Σουλεϊμάν 24
  39. Εμινέ Χασάν Καδή 16
  40. Νικόλαος Ξηροτύρης 16
  41. Αθανάσιος Παπαντωνόπουλος 3 
Τοπική Ενότητα Νέου Σιδηροχωρίου 
  1. Τατιάνα Κοσμίδου 100
  2. Βασίλειος Κιλιγκαρίδης 47 

«Λαϊκή Συσπείρωση»-επικεφαλής Γιάννης Λεβέντης 

Τοπική Ενότητα Αιγείρου 
  1. Αναστασία Μπαλιάκα 47
  2. Δημήτρης Χρηστίδης 342
  3. Ιωάννης Μιχαηλίδης 34 
Τοπική Ενότητα Κομοτηνής 
  1. Νικόλαος Βαργεμίδης 179
  2. Πέτρος Τεπερίδης 130
  3. Γεωργία Φακιρίδου-Μαραγκού 108
  4. Λεωνίδας Ευστρατίου 78
  5. Αναστάσιος Γκλαβάνης 61
  6. Ζαχαρίας Τύλιος 52
  7. Μουζαφέρ Μουσταφά 44
  8. Μαρία Παπαδοπούλου 41
  9. Ευάγγελος Ευαγγελόπουλος 40
  10. Παναγιώτης Αμανατίδης 37
  11. Μάρκος Τραιτοράκης 37
  12. Ελευθέριος Τηγανούριας 33
  13. Παναγιώτης Λεονταρίδης 31
  14. Σοφία Δημοπούλου 30
  15. Αθανάσιος Καδρούδης 29
  16. Χαράλαμπος Κυρατζόγλου 29
  17. Πέτρος Κιτμερίδης 27
  18. Ευαγγελία Μαυρομάτη 27
  19. Παναγιώτα Δεβετζή 26
  20. Αναστάσιος Χαρτοματζίδης 26
  21. Ανδρέας Κάσσας 25
  22. Κυριακή Πατήρη 25
  23. Εμίν Χουσεΐν 23
  24. Άννα Παπαδοπούλου-Τσίτσογλου 23
  25. Τζαχήτ Σερήφ 23
  26. Ζαφειρούλα Χρηστίδου 23
  27. Βασίλειος Καλάμης 22
  28. Δημήτριος Χαμητίδης 22
  29. Σταυρούλα Γεωργίου 21
  30. Νικόλαος Παπανικολάου 20
  31. Αθανάσιος Ιγγλής 18
  32. Αλίκη Κασιτερίδου 17
  33. Σταμάτιος Καλφόπουλος 16
  34. Ελένη Κωνσταντινίδου 15
  35. Ευρίκλεια Χρυσοχοϊδου 15
  36. Κατερίνη Κορδάλη 14
  37. Ευαγγελία Κουρμπαλίδου 14
  38. Μάριος Θεοδώρου 13
  39. Σαράντης Πανταζής 11
  40. Χαρίκλεια Οβελίδου 10
  41. Χαράλαμπος Παπαστεφάνου 10
  42. Σωτρηρούλα Καρακούση 9
  43. Παύλος Μπαλτζίδης 8
  44. Ευθαλία Μπρούσα 6
  45. Στρατούλα Χιονίδου-Βαλσάμη 5 
Τοπική Ενότητα Νέου Σιδηροχωρίου 
  1. Θεοχάρης Θεοδωρίδης 55
  2. Σοφία Κοσμά 24
  3. Άννα-Μαρία Φαρακλού 14

ΓΝΩΜΕΣ

DUTH CORNER

Magazine