Η κατανομή των εδρών στον Δήμο Ιάσμου

06.06.2019 11:51

Ρεπορτάζ: Ν.Β.-Χ.Λ.-Β.Σ.-Κ.Μ.

Η νέα σύνθεση του Δημοτικού Συμβουλίου Ιάσμου

Δείτε περισσότερα στο: http://www.paratiritis-news.gr/

Τέσσερις παρατάξεις μοιράζονται τις 27 έδρες του Δημοτικού Συμβουλίου Ιάσμου, η παράταξη του νέου Δημάρχου Οντέρ Μουμίν «Εμπρός» που εκλέγει 11 Συμβούλους, η παράταξη του Κυριάκου Αμούτζα «Όραμα Αναγέννησης» που εκλέγει 8 συμβούλους, η «Δημοκρατική Συνεργασία» του απερχόμενου δημάρχου Ισμέτ Καδή που εκλέγει 7 συμβούλους και η «Λαϊκή Συσπείρωση» με επικεφαλής τον Παναγιώτη Σπορίκη που εξέλεξε ένα σύμβουλο.
 
Η κατανομή των εδρών σε κάθε Δημοτική ενότητα έχει ως εξής: 

Δημοτική Ενότητα Αμαξάδων 

Στη Δημοτική Ενότητα Αμαξάδων (4 έδρες) εκλέγουν 2 συμβούλους η παράταξη «Εμπρός», 1 η «Όραμα Αναγέννησης» και 1 η «Δημοκρατική Συνεργασία».
 
Από την «Εμπρός» εκλέγονται οι Ερκάν Κίντς και Οκτάϊ Γιαλούτς.
 
Από την «Όραμα Αναγέννησης» εκλέγεται ο Ηλίας Δαλακούρας και από την «Δημοκρατική Συνεργασία» ο Χασάν Μαντρατζή. 

Δημοτική Ενότητα Ιάσμου 

Στη Δημοτική Ενότητα Ιάσμου (11 έδρες) εκλέγουν 4 συμβούλους η παράταξη «Εμπρός», 5 η «Όραμα Αναγέννησης» και από 1 η «Δημοκρατική Συνεργασία» και η Λαϊκή Συσπείρωση.
 
Από την «Εμπρός» εκλέγονται οι Ερτζάν Μουεμίν, Μεχμέτ Μεχμέτ, Λεμονιά Μπάτζιου και Σαλήμ Χουσεΐν
 
Από την «Όραμα Αναγέννησης» την πρώτη θέση καταλαμβάνει ως επικεφαλής ο Κυριάκος Αμούτζας, ενώ εκλέγονται οι Νικόλαος Γιάτσος, Θεόδωρος Δαλακούρας, Ανέστης Βακιάνης, και Χριστίνα Βιδούρα.
 
 
Από την «Δημοκρατική Συνεργασία» εκλέγεται ο Τζανέρ Ιμάμ ενώ τη μοναδική έδρα της Λαϊκής Συσπείρωσης καταλαμβάνει ο επικεφαλής Παναγιώτης Σπορίκης. 

Δημοτική Ενότητα Σώστου 

Στη Δημοτική Ενότητα Σώστου (12 έδρες) εκλέγουν 5 συμβούλους η παράταξη «Εμπρός», 2 η «Όραμα Αναγέννησης» και 5 η «Δημοκρατική Συνεργασία».
 
Από την «Εμπρός» εκλέγονται οι Μεχμέτ Αρήφ, Μουμίν Μουμίν του Μουσταφά, Γιουσούφ Γιουσούφ, Μουμίν Μουμίν του Σουλεϊμάν, Οζάν Αλή.
 
Από την «Όραμα Αναγέννησης» εκλέγονται οι Βασίλης Αυγουστής και Χρήστος Μαχαίρας.
 
Από την «Δημοκρατική Συνεργασία» εκλέγονται οι Σεδάτ Αράπ, Οζτζιάν Μεμέτ, Καάν Μουμίν, Μουζδάτ Χασάν Καρά και Ναδήρ Ιδρύς. 

Η σταυροδοσία στο δήμο Ιάσμου 

Ακολουθούν αναλυτικά τα αποτελέσματα της σταυροδοσίας, στο δήμο Ιάσμου, έτσι όπως αναρτήθηκαν επισήμως από το Πρωτοδικείο Ροδόπης: 

«Εμπρός» – Επικεφαλής: Οντέρ Μουμίν 

Τοπική Ενότητα Αμαξάδων
  1. Ερκάν Κίντς 643
  2. Οκτάι Γιαλούτς 504
  3. Εσέν Σακήρ 249
  4. Χαγιάτ Βελή 234
  5. Αϊντίν Καρατζά 192
  6. Τζεβιέ Χουσεϊν Ιμπίς 65
Τοπική Ενότητα Ιάσμου
  1. Ερτζάν Μουεμίν 902
  2. Μεχμέτ Μεχμέτ 743
  3. Λεμονιά Μπάτζιου 578
  4. Σαλήμ Χουσεϊν 574
  5. Αϊσέλ Αμέτ 350
  6. Ριτβάν Δεμήρ 315
  7. Μεράλ Ισμαήλ 310
  8. Ελίφ Καλλεντζή 308
  9. Μουζαφέρ Κοντό 275
  10. Μουμίν Σακήρ 203
  11. Αϊσέ Δεμήρ 161
  12. Αρζού Χουσεϊν 112
  13. Νουραϊ Μπιμπασή 108
  14. Σταματία Σταυροπούλου 98
  15. Ουρκιέ Χασάν 91
  16. Σεϊνούρ Μουσά 50
  17. Πελήν Μουμίν Μπουδούρ 45
Τοπική Ενότητα Σώστου
  1. Μεχμέτ Αρήφ 849
  2. Μουμίν Μουμίν 492
  3. Γιουσούφ Γιουσούφ 400
  4. Μουμίν Μουμίν 383
  5. Οζάν Αλή 368
  6. Μουσταφά Χασάν 367
  7. Λατίφ Χαλήλ 364
  8. Χακάν Μεχμέτ 325
  9. Εμίν Εμίν 243
  10. Νιχάλ Χασάν 233
  11. Γκιοκσέλ Ισμαήλ 232
  12. Σερκάν Χουσεϊν Αράπ 220
  13. Τανέρ Μεχμέτ 218
  14. Δεριά Αλή Μεχμέτ 215
  15. Μεμέτ Σαλή 208
  16. Οζγκάν Ραϊφ 207
  17. Μουζδάτ Μουράτ 174
  18. Αμέτ Χατζή 169 

«Όραμα Αναγέννησης» - Επικεφαλής: Κυριάκος Αμούτζας 

Τοπική Ενότητα Αμαξάδων
  1. Ηλίας Δαλακούρας 339
  2. ΜπεζέτΜουμίν 203
  3. Παρασκευάς Ζάρας 180
  4. Μαριγώ Οργασλή 38
  5. Μαρία Σαββόγλου 35
  6. ΛεϊλάΙντζέ 11
Τοπική Ενότητα Ιάσμου
  1. Νικόλαος Γιάτσος 588
  2. Θεόδωρος Δαλακούρας 582
  3. Ανέστης Βακιάνης 572
  4. Χριστίνα Βιδούρα 515
  5. Χαράλαμπος Σαχουλίδης 404
  6. Βασίλης Τσάκαλος 385
  7. Χρήστος Βαλέρας 374
  8. Παναγιώτα Κούτρα- Σαταμέτου 351
  9. ΤζανέρΦερχάτ 328
  10. Απόστολος Κίτσος 275
  11. Νετζντέτ Αλή 227
  12. Σουλτάνα Ελευθεριάδου 197
  13. ΕρκάνΑντέμ 196
  14. Δέσποινα Γκιουλέκα-Κοτζαμπασίδου 189
  15. Κυριάκος Μητούσης 142
  16. Ιπέκ Μεχμέτ 45
Τοπική Ενότητα Σώστη
  1. Βασίλης Αυγουστής 457
  2. Χρήστος Μαχαίρας 425
  3. Αθανασία Δουλγέρη 299
  4. Μαρίνος Τσάπαρης 223
  5. Κωνσταντινιά Μπάτζιου 125
  6. Σωτήριος Πουπούζης 115
  7. Μαρίνα Τσέντου 90
  8. Αναστασία Αλατζίδου 86
  9. Κωνσταντίνος Μπούντας 85
  10. Σαλή Ισμαήλ 40
  11. Σουκριέ Σαλή Ιμπίς 28
  12. Ουμίτ Αμέτ 19
  13. Αμέτ Ιμπραήμ 15
  14. Αϊσέ Γιουσούφ 13
  15. Νουρτέν Χασάν 11
  16. Σεμπαετίν Καγιά 7
  17. Νιλουφέρ Μουσταφά
  18. Σεβήμ Ιμπράμογλου Μπερμπέρ 0 

«Δημοκρατική Συνεργασία» – Επικεφαλής: Καδή Ισμέτ 

Τοπική Ενότητα Αμαξάδων
  1. Χασάν Μαντρατζή 331
  2. Σελμά Χουσεϊν Χατζή 157
  3. Νουρσέλ Καρά 77
  4. Γιουξέλ Μουτούς 69
  5. Αϊσέ Αδέμ Μεμέτ Σουλεϊμάν 19
  6. Σελμά Ρουστέμογλου 8
Τοπική Ενότητα Ιάσμου
  1. Τζανέρ Ιμάμ 701
  2. Ιλκάι Λουτφή 366
  3. Ραμαδάν Τοπτσή 280
  4. Οκτάη Αντέμ 241
  5. Ερντιντς Καλεντζή 210
  6. Καδήρ Αχμέτ 173
  7. Ιλιάζ Ηλιάζ 145
  8. Ακμπέλ Μουμίν 112
  9. Φεϊμέ Σουλεϊμάν 39
  10. Νερμίν Ογλού Χασάν 39
  11. Εμπρού Χουσεϊν 33
  12. Νεβγκιούλ Αντέμ 26
  13. Νετζλά Σαλή 17
  14. Λεϊλά Ογλού Ραμαδάν 12
  15. Μαϊντέ Αλημάν 11
  16. Νουρσέλ Αλή 11
  17. Ζουριέ Ογλού Χαλήλ 2
Τοπική Ενότητα Σώστη
  1. Σεδάτ Αράπ 612
  2. Οζτζιάν Μεμέτ 605
  3. Καάν Μουμίν 414
  4. Μουζδάτ Χασάν Καρά 407
  5. Ναδήρ Ιδρύς 382
  6. Μουσταφά Μουσταφά 281
  7. Τουργάι Μουμίν 247
  8. Εργούν Μεμέτ Αλή 219
  9. Γκαλήπ Χουσεΐν 174
  10. Μεχμέτ Μεχμέτ 168
  11. Γκαλήπ Σερήφ 152
  12. Ισμαήλ Σουλεϊμάν 151
  13. Χουσεϊν Χουσεϊν 141
  14. Οσκιάν Ιμπράμ 123
  15. Χαλίτ Τσαούς Χασάν 103
  16. Σινάν Σοφτά Μπεκήρ 100
  17. Ζερίν Πισκιουλού 72
  18. Εμέλ Χουσεϊν Μολλά 42

«Λαϊκή Συσπείρωση» – Επικεφαλής: Παναγιώτης Σπορίκης 

Τοπική Ενότητα Αμαξάδων
  1. Σπορίκη Όλγα 46
  2. Κωνσταντίνος Κωτούλας 17
  3. Ευγένειος Καρανικολάου 13
  4. Νετζλά Ογλού Ρετζέπ 2
  5. Ρασιμέ Ογλού Ρασήμ 1
Τοπική Ενότητα Ιάσμου
  1. Δήμος Κοτζαμπάσης 145
  2. Κυριάκος Μόσχος 112
  3. Παντελής Γκατζόγλου 79
  4. Δέσποινα Λιάπη – Κοτούλα 53
  5. Αθανασία Σκουλαρίκα – Πατρωνίδου 36
  6. Αναστάσιος Παύλου 33
  7. Βαλεντίνη Ροϊδου – Πολυζάκη 33
  8. Ευανθία Λαδά – Στυλιανού 20
  9. Παρασκευάς Παύλου 13
  10. Εμιτέ Ογλού Ιμπραήμ 3
  11. Χαμδιέ Μουμίν 3
  12. Φατμέ Ισλάμ Μποζ 2
  13. Χακή Γιασάρ 1
Τοπική Ενότητα Σώστου
  1. Ευαγγελία Διαμαντάκη 35
  2. Μιχαήλ Καρανικολάου 13
  3. Παναγιώτα Καρανικολάου – Παπαδοπούλου 10
  4. Γεώργιος Κοσμόπουλος 6
  5. Παρασκευή Κουγιουμτζόγλου 6
  6. Γρηγόριος Χασιώτης 6
  7. Σπυρίδων Ραυτόπουλος 5
  8. Ελένη Τσαλίκη – Βαφειάδου 5
  9. Περικλής Δογραματζής 4
  10. Καλογιάννης Τσαλίκης 4
  11. Νεβριέ Αλή 2
  12. Νουλουφέρ Αλή 2
  13. Μεμέτ Μεμέτ 2

ΓΝΩΜΕΣ

DUTH CORNER

Magazine