Βαρια ηττα του ΓΑΣ Κομοτηνη στην Γεφυρα

Γέφυρα – ΓΑΣ Κομοτηνή 87-46

Πραγματοποιώντας την χειρότερη του φετινή εμφάνιση, ο ΓΑΣ Κομοτηνή γνώρισε βαριά ήττα από την Γέφυρα με 87-46. Η ομάδα του Νεοκλή Λεμονίδη από το ξεκίνημα της αναμέτρησης δεν μπορούσε να έχει την εικόνα που είχε στα προηγούμενα παιχνίδια τόσο σε άμυνα όσο και στην επίθεση με αποτέλεσμα να ηττηθεί με άνεση.

Η Γέφυρα γνώριζε πως έπαιζε με την πλάτη στον τοίχο καθώς είχε ξεκινήσει μ 4 ήττες και 1 μόλις νίκη παρά την ποιότητα του ρόστερ που διαθέτει. Αυτό γύρισε «μπούμερανγκ» για τον ΓΑΣ Κομοτηνή, καθώς μπήκαν ψυχωμένοι και διαβασμένοι, καθαρίζοντας στην ουσία το παιχνίδι από το πρώτο ημίχρονο.

ΓΕΦΥΡΑ – ΓΑΣ ΚΟΜΟΤΗΝΗ 87-46

Δεκάλεπτα: 12-6, 46-21, 72-35, 87-46

Διαιτητές: Πιτσίλκας-Ξέρας-Παζώλης

Γέφυρα (Μελετιάδης): Μπέγας 10 (2), Μάρτζος 26 (6), Αποστολίδης 9 (1), Τζουβάρας, Κιουρτζίδης 6, Ονάσογλου 14, Μασάδης 2, Τσακαλέρης 2, Κοτσάνος 16. Κολοκοτρώνης 2

ΓΑΣ Κομοτηνή (Λεμονίδης): Λεπτοκαρίδης 10 (1), Μαστροδημήτρης. Παλάσκας 2, Λεχούδης 8, Κυφωνίδης 2, Κουτσοβασίλης 7, Παπανδρεόπουλος 11, Χαλίλ, Τσούμπρης 2, Σταυριανόπουλος 4