Φιλικη επικρατηση του ΓΑΣ Κομοτηνη επι της Ασπιδας Ξανθης

Έχοντας αρκετά περιθώρια βελτίωσης, ο ΓΑΣ Κομοτηνή επικράτησε της Ασπίδας Ξάνθης με 75-74  σε φιλική αναμέτρηση που διεξήχθη το απόγευμα της Τετάρτης στο κλειστό γυμναστήριο της Κομοτηνής.

Οι παίκτες του Νεοκλή Λεμονίδη βρίσκονταν πίσω στο σκορ στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα, αλλά τελικά πήραν την φιλική νίκη από εκείνους των Γιάννη Στεφανίδη και Αντώνη Κασαρτζίδη.

Τα δεκάλεπτα της αναμέτρησης ήταν: 18-21, 34-37 (ημίχρονο), 48-53, 75-74 (τελικό αποτέλεσμα). Αξίζει να σημειωθεί ότι οι δυο ομάδες έπαιξαν και… πέμπτο δεκάλεπτο, μετά την ολοκλήρωση του οποίου και πάλι ο ΓΑΣ Κομοτηνή βρέθηκε μπροστά από την Ασπίδα Ξάνθης με σκορ 90-87.

Υπενθυμίζεται ότι ο ΓΑΣ Κομοτηνη προετοιμάζεται πυρετωδώς για το επίσημο ματς με τον Ερμή Λαγκαδά σε μια εβδομάδα από τώρα για το Κύπελλο Ελλάδος, που θα κρίνει το ενδεχόμενο ραντεβού με τον Ολυμπιακό τέσσερις μέρες μετά.