Πληρωσε το κακο δευτερο ημιχρονο και ηττηθηκε ο ΓΑΣ Κομοτηνη

ΓΑΣ Κομοτηνή – Ερμής Λαγκαδά 59-65

Ο ΓΑΣ Κομοτηνή για δεύτερο συνεχόμενο εντός έδρας παιχνίδι δεν κατάφερε να αξιοποιήσει το «κάστρο» του κλειστού γυμναστηρίου Κομοτηνής γνωρίζοντας την ήττα από τον πολύ δυνατό Ερμή Λαγκαδά με 59-65.

Η ομάδα του Νεοκλή Λεμονίδη πέταξε στον κάδο των αχρήστων το πολύ καλό πρώτο ημίχρονο, μένοντας πίσω στο σκορ μέχρι και με διψήφιο αριθμό πόντων στο δεύτερο μέρος. Στο τέλος οι παίχτες του ΓΑΣ επιχείρησαν την ολική ανατροπή αλλά δεν μπήκαν τα μεγάλα σουτ με αποτέλεσμα να έρθει η δεύτερη διαδοχική ήττα.

Πλέον η ομάδα της Κομοτηνής επιθυμεί την υπέρβαση στην Ευκαρπία, απέναντι σε μία ομάδα που δεν διανύει την καλύτερη της αγωνιστική κατάσταση.

Πρώτος σκόρερ και πολυτιμότερος αθλητής του ΓΑΣ Κομοτηνή ήταν για ακόμα μία φορά ο Καδήρ Χαλήλ, που τελείωσε το παιχνίδι με 22 πόντους και με μεγάλη συνεισφορά σε άμυνα και επίθεση.

ΓΑΣ ΚΟΜΟΤΗΝΗ – ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ 59-65

Τα δεκάλεπτα: 12-11, 33-24, 46-51, 59-65

Διαιτητές: Ταρενίδης Στ.-Δημάδης-Ζαχαριάδης

ΓΑΣ Κομοτηνή (Λεμονίδης): Λεπτοκαρίδης 6, Παλάσκας 3(1), Καρκατσέλης, Λεχούδης 15(2), Τσούμπρης, Κουτσοβασίλης, Μαγουλάς 5(1), Παπανδρεόπουλος, Σταυριανόπουλος, Σπέντζος 8, Χαλίλ 22.

Ερμής Λαγκαδά (Κυρούδης): Μήνου 2, Αποστολίδης 2, Μάρουσιτς 25(5), Ελευθεριάδης 13(1), Πλιούκας 4(1), Σιώπης 9(1), Χριστοδούλου 10, Παρίτσης, Αβοκάτος, Ιατρίδης, Μπακάλης.